Dzisiaj stronę odwiedziło 82 osób
Goście online 6

Wiadomości z Gminy i Miasta Witkowo

XI Szkolne Biegi Uliczne „Witkowo - 2011” - 03.10.2011

W pierwszą niedzielę października 2011 roku na stadionie miejskim w Witkowie odbyły się XI Szkolne Biegi Uliczne „Witkowo - 2011”. Organizatorami biegów byli: - Urząd Gminy i Miasta, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, UKS „Dwójka” przy SP Nr 2 w Witkowie, UKS „Olimp” przy SP Nr 3 w Witkowie, UKS „Iskra” przy Gimnazjum w Witkowie, UKS „Sokoły” przy ZSz-P w Mielżynie, UKS „Orły” przy SP w Gorzykowie oraz Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli z terenu Gminy Witkowo.

Głównym celem imprezy była popularyzacja biegów wśród szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli oraz aktywizacja uczniów do systematycznego uprawiania kultury fizycznej w myśl hasła : „Wynik to jedno, a udział to drugie”.

Sponsorami biegów byli:
UGiM w Witkowie,Gminna Spółdzielnia „SCh”, Bank Spółdzielczy, Spółdzielnia Kółek Rolniczych, OKSiR Witkowo oraz Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Witkowie.

Łącznie w rozegranych 22 biegach wystartowało 403 uczniów szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz 5-6 latek z przedszkoli.

Zawodnicy, którzy zajęli sześć pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, dodatkowo trzech najlepszych - pamiątkowe koszulki, a nagrody rzeczowe- w postaci sprzętu sportowego losowane były wśród wszystkich, którzy ukończyli bieg w danej kategorii.

Przedszkolaki oraz uczniowie klas I, II i III szkół podstawowych otrzymali dodatkowo medale pocieszenia ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta w Witkowie - Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych .

Dodatkowe nagrody ufundowane przez sponsorów losowane wśród wszystkich, którzy ukończyli bieg wygrali:
Maskotka - Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie - wygrał - Aleksander Manuszak - Przedszkole „Bajka” w Witkowie - Oddział w Kołaczkowie.

Rower - Spółdzielnia Kółek Rolniczych - Gminna Spółdzielnia „SCh” w Witkowie - klasy IV-VI szkoły podst.- wygrała Marek Wiącek - SP Nr 3 w Witkowie.

Rower - Bank Spółdzielczy w Witkowie - klasy I-III szkoły podst. - wygrał Tomasz Szczerba - SP Nr 2 w Witkowie.

Rower - Urząd Gminy i Miasta w Witkowie - klasy I-III Gimnazjum - wygrał Alan Białas - Gimnazjum w Witkowie.

Wszystkie dyplomy, medale i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego wręczali Burmistrz Gminy i Miasta - Krzysztof Szkudlarek , jego zastępca - Marian Gadziński oraz sponsorzy Biegów - Dyrektor Banku Spółdzielczego Pan Adam Rydlewicz i Kierownik SKR w Witkowie - Pan Marek Biadasz.

Organizatorzy dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia imprezy, a szczególnie druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie i Komisariatowi Policji w Witkowie za fachowe zabezpieczenie trasy biegów, nauczycielom W-F za przygotowanie zawodników i techniczne przeprowadzenie biegów, Panu Piotrowi Jóźwikowi za prowadzenie spikerki zawodów, Pani Marzenie Zielińskiej za opiekę medyczną, a braciom Maciejowi i Karolowi Święciochowskim za pilotowanie biegów ulicznych.